Lezárult a tavaszi tanácskozás-sorozat

Három hónap alatt Felsőszentivántól Komáromig 15 településen jártak a Nemzeti Vízművek Csoport vezetői.

A 2024-ben életre hívott Önkormányzati Konzultációs Tanács mostanra már népszerű, élő, interaktív találkozási formává vált, ahol a települési önkormányzatok polgármesterei  személyes és közvetlen párbeszédet folytathatnak a víziközmű-ellátást nyújtó szolgáltatók és a Nemzeti Vízművek vezetőivel.

A március 8-án elstartolt tavaszi  „roadshow” most, június 15-én ért véget: Felsőszentiván, Bükkábrány, Encs, Sándorfalva, Tolna, Sárbogárd, Kaposszerdahely, Balatonlelle, Budakalász, Komárom, Mezőtúr, Komló, Pécsvárad, Veszprém, Fertőszentmiklós adott otthont a tanácskozásoknak, melyek ma már a víziközmű-ágazat egyik meghatározó együttműködési platformjaként működnek. A találkozókon a legváltozatosabb kérdések kerülnek terítékre: a pályázati lehetőségektől kezdve, a hosszútávú döntések, fejlesztések megalapozásán és az ellátásbiztonság növelésének lehetőségén át a lakossági tájékoztatásig.

Az ÖKT életre hívásának célja az volt, hogy a víziközmű-ágazatban fórumot teremtsen az intézményesített párbeszédre az önkormányzatok, a szolgáltatók és a tulajdonosi joggyakorló között, de ma már inkább egy jó hangulatú eszmecserévé vált, ahol a résztvevők a közös érdekek mentén igyekeznek megtalálni a közös megoldásokat. A következő ÖKT-sorozat a nyári szünetet követően indul útjára.