Ősszel is Szakmai Nap és jó gyakorlatok

2025. október 10-én immár harmadik alkalommal rendezte meg a Nemzeti Vízművek Szakmai Napját, amelynek keretében 13 leányvállalatunk összesen 20 pályamunkán keresztül mutatta be a mindennapi működésben-üzemeltetésben alkalmazott legjobb gyakorlatait. Bár az ügyfélszolgálati tevékenység fejlesztése, a nem számlázott víz csökkentéséhez kapcsolódó jó gyakorlatok, valamint az illegális szennyvízbebocsátások felderítése témájában hirdettük meg előzetesen a megmérettetést is jelentő Szakmai Napot, de bármilyen más működési területről is örömmel vártuk a társaságoknál bevált jó gyakorlatokat, eljárásokat. Így érkeztek többek között vízmérőkkel, hibaelhárítással, társszolgáltatókkal való kapcsolatépítéssel és szemléletformálással összefüggő pályamunkák is. A zsűri hosszas szakmai tanakodást követően azt a döntést hozta, hogy a második szekcióban különdíjat, sőt, innovációs különdíjat is szeretne osztani, mivel ebben a blokkban különösen színvonalasak voltak a bemutatott pályázatok. A pályázatokhoz készített poszterek közül is díjazták a közönség szavazatai alapján legjobbnak ítélt alkotást.